dostupná čísla


Reakce v minimální délce 1800 znaků zasílejte emailem na adresu: dtk@fhs.cuni.cz

5.10.2016

Časopis je vydáván tiskem z prostředků Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Lze jej zakoupit v knihkupectvích či přímo přes Fakultu humanitních studií (marie.kratochvilova@fhs.cuni.cz). Časopis je zároveň k dispozici pro síť předplatitelů.

S odstupem jednoho roku jsou čísla zpřístupňována on line v režimu open access na webu časopisu (tzn. bez bariéry poplatků směrem k autorům či čtenářům). Jako gesto solidarity v reakci na uzavření knihoven v důsledku pandemie koronaviru zpřístupnila redakce od 14. března 2020 dvě nejnovější čísla časopisu v režimu open access.


V záležitostech autorských práv a licencí se časopis Dějiny - teorie - kritika / History - Theory - Criticism řídí Autorským zákonem č. 121/ 2000 Sb., který byl přijat Parlamentem České republiky 7. dubna 2000, a jenž je v souladu s právním rámcem Evropské Unie. Časopis se dále opírá o právně závazné mezinárodní smlouvy o autorských právech.


Jak časopis získat

Nejrychlejší cestu k novým číslům časopisu Dějiny teorie kritika představuje abonmá.

Předplatné je možné zřídit následujícími způsoby:

písemně na adrese: Postservis, oddělení předplatného, Poděbradská 39, 190 00 Praha 9 (tým periodického tisku České pošty)

e-mail: postabo.prstc@cpost.cz

telefonicky na bezplatné lince zpracovatele 800 300 302

Časopis je možné zakoupit mj. v knihkupectví Karolinum (Celetná ul.) v Praze či v knihkupectví Academia (Václavské nám.) v Praze. Dlouhodobý zájem dalších knihkupectví vítáme.

Od roku 2004, kdy časopis vznikl, zůstává cena za jedno číslo 98 Kč, pro předplatitele 79 Kč.